Jak uszyć komin na twarz?

jak uszyć komin na twarz

Komin na twarz jest doskonałą alternatywą dla maseczki ochronnej. W dzisiejszym wpisie pokazujemy więc, jak uszyć komin na twarz. Zdanie to jest stosunkowo proste, poradzić powinien więc sobie z nim każdy, nawet posiadając jedynie podstawowe zdolności do szycia.

Co będzie potrzebne?

Aby uszyć komin dwustronny natwarz będziemy potrzebować:

  • materiału (dla dziecka świetnie sprawdzi się komin z minky),
  • centymetra,
  • pisaka lub kredki,
  • nożyczek,
  • igieł,
  • nici,
  • szpilek,
  • maszyny do szycia.

Należy zaznaczyć, że przed przystąpieniem do szycia musimy zmierzyć obwód głowy. Komin dla dziecka będzie miał oczywiście inne wymiary niż dla osoby dorosłej. Dodatkowo, do wymiarów należy dodać 0,5 cm zapasu na szwy z każdej strony.

komin na twarz

Komin bawełniany – sposób wykonania

Pierwszy krok to ułożenie materiału stroną prawą do prawej, czyli tymi stronami, na której jest wzór. Następnie do dłuższych krawędzi wbijamy szpilki (zabezpieczy to krawędzie przed przesuwaniem się). Zszywamy na maszynie dłuższe krawędzie i odcinamy nadmiar materiału. W powstały otwór wkładamy rękę, łapiemy wszystkie krawędzie z drugiej strony i ciągniemy materiał. Robimy to w ten sposób, aby wszystkie cztery krawędzie się „spotkały”. Spinamy materiał szpilkami tak, aby szwy z obu stron ułożone były równo. Następnie zszywamy krótsze boki na maszynie pozostawiając otwór na wywinięcie komina. Wywijamy komin na drugą stronę i ręcznie zszywamy otwór. Komin na twarz gotowy!

Komin dla dziecka? Wybierz minky!

Jeśli planujesz uszyć komin na twarz dla swojej pociechy warto wykorzystać do tego tkaninę minky. Posiada ona właściwości oddychające, a ponadto jest przyjazna dla skóry i nie wywołuje podrażnień. Warto również dodać, że jest to materiał łatwy w utrzymaniu, co w przypadku dzieci jest dość istotną zaletą. Można prać go w pralce w temperaturze 30 stopni – nawet po kilkudziesięciu praniach materiał minky nie zmieni swojego wyglądu.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele wzorów tkaniny minky – od stonowanych, naturalnych kolorów po żywą czerwień czy granat. Każdy z pewnością znajdzie coś dla swojej pociechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *